- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni №PF-6167 11.02.2021 “Davlat aktivlarini xususiylashtirish jarayonlarini yanada jadallashtirish to‘g‘risida”
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni №PF-6096 27.10.2020 “Davlat ishtirokidagi korxonalarni isloh qilishni jadallashtirish hamda davlat aktivlarini xususiylashtirishga oid chora-tadbirlar to‘g‘risida”
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni №PF-6044 24.08.2020 “Litsenziyalash va ruxsat berish tartib-taomillarini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori №PQ-4771 01.07.2020 “Bo‘sh turgan ob’ektlardan samarali foydalanishni tashkil etish va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini keng joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni №PF-5968 29.04.2019 “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim hujjatlariga o‘zgartirishlar kiritish, shuningdek, ba’zilarini o‘z kuchini yo‘qotgan deb hisoblash to‘g‘risida”
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori №PQ-4300 29.04.2019 “RESPUBLIKA IQTISODIYoTIGA TO‘G‘RIDAN-TO‘G‘RI XORIJIY INVESTITSIYaLARNI JALB QILISh MEXANIZMLARINI YaNADA TAKOMILLAShTIRISh ChORA-TADBIRLARI TO‘G‘RISIDA”
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni №PF-5630 14.01.2019 “DAVLAT AKTIVLARINI BOShQARISh, MONOPOLIYaGA QARShI KURAShIShNI TARTIBGA SOLISh TIZIMINI VA KAPITAL BOZORINI TUBDAN TAKOMILLAShTIRISh ChORA-TADBIRLARI TO‘G‘RISIDA”
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori №PQ-4112 14.01.2019 “O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI DAVLAT AKTIVLARINI BOShQARISh AGENTLIGI FAOLIYaTINI TAShKIL ETISh TO‘G‘RISIDA”
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori №PP-3947 20.09.2018 “JINOIY FAOLIYATDAN OLINGAN DAROMADLARNI LEGALLASHTIRISHGA, TERRORIZMNI MOLIYALASHTIRISHGA VA OMMAVIY QIRG'IN QUROLINI TARQATISHNI MOLIYALASHTIRISHGA QARSHI KURASH BO'YICHA IDORALARARO KOMISSIYANI TASHKIL ETISH TO'G'RISIDA”
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori №PP-3928 04.09.2018 "IShLAB ChIQARISh MAYDONLARIDAN FOYDALANISh SAMARADORLIGINI OShIRIShGA DOIR QO‘ShIMChA ChORA-TADBIRLAR TO‘GRISIDA
- " O’zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni2017 yil 20 apreldagi PF-5022-son "IQTISODIYNOCHOR KORXONALARNI QO’LLAB-QUVVATLASH MYEXANIZMLARINI YANADA KYENGAYTIRISH HAMDA TIJORAT BANKLARINING KO’CHMAS MULK OB’YEKTLARI NYEGIZIDA YANGI ISHLAB CHIQARISH QUVVATLARINI TASHKIL ETISHNI RAG’BATLANTIRISH CHORA-TADBIRLARI TO’G’RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni 18.04.2017 yildagi PF-5016-son "O’ZBEKISTON RESPUBLIKASI XUSUSIYLASHTIRILGAN KORXONALARGA KO‘MAKLASHISH VA RAQOBATNI RIVOJLANTIRISH DAVLAT QO‘MITASINI TASHKIL ETISH TO‘G‘RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 18.04.2017 y. PQ-2897-son "O’ZBEKISTON RESPUBLIKASI XUSUSIYLASHTIRILGAN KORXONALARGA KO‘MAKLASHISH VA RAQOBATNI RIVOJLANTIRISH DAVLAT QO‘MITASI FAOLIYATINI TASHKIL ETISH CHORA-TADBIRLARI TO‘G‘RISIDA"
- O’zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori 21.12.2015 yildagi PQ-2454-son "AKSIYADORLIKJAMIYATLARIGA XORIJIY INVYESTORLARNI JALB QILISH BORASIDAGI QO’SHIMCHA CHORA-TADBIRLAR TO’G’RISIDA"
- O’zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori 24.04.2015 yildagi PF-4720-son "AKSIYADORLIKJAMIYATLARIDA ZAMONAVIY KORPORATIV BOSHQARUV USLUBLARINI JORIY ETISH CHORA-TADBIRLARI TO’G’RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori 03.07.2014 yildagi PQ-2200-son "DAVLAT MULKI OB'EKTLARINI KICHIK BIZNES VA XUSUSIY TADBIRKORLIK SUB'EKTLARIGA SOTISH BORASIDAGI QO'SHIMCHA CHORA-TADBIRLAR TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni 13.11.2012 yildagi PF-4483-son "O'ZBEKISTON RESPUBLIKASINING XUSUSIYLASHTIRISH, MONOPOLIYADAN CHIQARISH VA RAQOBATNI RIVOJLANTIRISH DAVLAT QO'MITASINI TASHKIL ETISH TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni 18.07.2012 yildagi PF-4455-son "ISHBILARMONLIK MUHITINI YANADA TUBDAN YAXSHILASH VA TADBIRKORLIKKA YANADA KENG ERKINLIK BERISH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 25.04.2012 yildagi PQ-1743-son "2012-2013 YILLARDA DAVLAT MULKINI XUSUSIYLASHTIRISH DASTURI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 25.08.2011 yildagi PQ-1604-son "BYUROKRATIK TO'SIQLARNI BARTARAF ETISH VA TADBIRKORLIK FAOLIYATI ERKINLIGINI YANADA OSHIRISH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING QARORI 01.08.2011 g. № PQ-1591 "XALQARO SHARTNOMANI TASDIQLASH TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 26.11.2010 yildagi PQ-1438-son "2011-2015 YILLARDA RESPUBLIKA MOLIYA-BANK TIZIMINI YANADA ISLOH QILISH VA BARQARORLIGINI OSHIRISH HAMDA YUQORI XALQARO REYTING KO'RSATKICHLARIGA ERISHISHNING USTUVOR YO'NALISHLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 19.04.2010 yildagi PQ-1325-son "BANK PLASTIK KARTOCHKALARIDAN FOYDALANGAN HOLDA HISOB-KITOB TIZIMINI RIVOJLANTIRISHNI RAG'BATLANTIRISH BO'YICHA QO'SHIMCHA CHORA-TADBIRLAR TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 02.03.2010 yildagi PQ-1293-son "O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI MONOPOLIYADAN CHIQARISH VA RAQOBATNI RIVOJLANTIRISH DAVLAT QO'MITASINING FAOLIYATINI TASHKIL ETISH TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 01.12.2009 yildagi PQ-1236-son "SANOAT KOOPERATSIYASI ASOSIDA TAYYOR MAHSULOTLAR, BUTLOVCHI BUYUMLAR VA MATERIALLAR ISHLAB CHIQARISHNI MAHALLIYLASHTIRISHNI CHUQURLASHTIRISHGA DOIR QO'SHIMCHA CHORA-TADBIRLAR TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoyishi 19.11.2008 yildagi PF-4010-son "IQTISODIY NOCHOR KORXONALARNI TIJORAT BANKLARIGA SOTISH TARTIBINI TASDIQLASH TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni 18.11.2008 yildagi PF-4053-son "IQTISODIYOT REAL SEKTORI KORXONALARINING MOLIYAVIY BARQARORLIGINI YANADA OSHIRISH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzurida ijtimoiy tadqiqotlar institutini tashkil etish to'g'risida PQ-930-son 2008 yil 30 iyulь "O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI VAZIRLAR MAHKAMASI HUZURIDA IJTIMOIY TADQIQOTLAR INSTITUTINI TASHKIL ETISH TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 30.07.2008 yildagi PQ-928-son "IJTIMOIY-IQTISODIY TADQIQOTLAR MARKAZINI PROGNOZLASHTIRISH VA MAKROIQTISODIY TADQIQOTLAR INSTITUTI ETIB QAYTA TASHKIL QILISH TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 24.07.2008 yildagi PQ-927-son "XORIJIY INVESTITSIYALAR VA KREDITLARNI JALB ETISH HAMDA O'ZLASHTIRISH JARAYONINI TAKOMILLASHTIRISH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 20.05.2008 yildagi PQ-870-son "«BUXOROTEKS» OCHIQ AKSIYADORLIK JAMIYATINI YANADA MODERNIZATSIYA QILISH VA TEXNIK QAYTA JIHOZLASH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 24.04.2008 yildagi PQ-843-son "BAHOLOVCHI TASHKILOTLAR FAOLIYATINI YANADA TAKOMILLASHTIRISH VA KO'RSATILAYOTGAN XIZMATLAR SIFATI UCHUN ULARNING MAS'ULIYATINI OSHIRISH TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 18.02.2008 yildagi PQ-798-son "«BUXOROTEKS» OAJNI MODERNIZATSIYA QILISH VA TEXNIKAVIY QAYTA JIHOZLASH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining qarori 12.10.2007 yilda ro'yxatdan o'tgan, ro'yxat raqami 1727 "AHOLINING KENG QATLAMI, SHU JUMLADAN YOSH OILALAR UCHUN UY-JOY QURILISHINI VA REKONSTRUKSIYA QILISHNI MOLIYALASHTIRISH VA KREDITLASH TARTIBI TO'G'RISIDA NIZOMNI TASDIQLASH HAQIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 20.07.2007 yildagi PQ-672-son "2007 — 2010 YILLARDA XUSUSIYLASHTIRISH JARAYONLARINI YANADA CHUQURLASHTIRISH VA XORIJIY INVESTITSIYALARNI FAOL JALB QILISH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni 20.07.2007 yildagi PF-3897-son "IQTISODIYOTNING STRATEGIK TARMOQLARI KORXONALARINI XUSUSIYLASHTIRISH JARAYONLARINI CHUQURLASHTIRISHGA DOIR QO'SHIMCHA CHORA-TADBIRLAR TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 27.09.2006 yildagi PQ-475-son "QIMMATLI QOG'OZLAR BOZORINI YANADA RIVOJLANTIRISH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 24.07.2006 yildagi PQ-424-son "DAVLAT AKTIVLARIGA EGA AYRIM YIRIK AKSIYADORLIK KOMPANIYALARI KENGASHLARINING TARKIBLARINI TASDIQLASH TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 07.07.2006 yildagi PQ-404-son "FUQAROLIK JAMIYATI INSTITUTLARINI DAVLAT TOMONIDAN QO'LLAB-QUVVATLASHNING QO'SHIMCHA CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING QARORI 16.05.2006 PQ-350 "O'ZBEKISTON RESPUBLIKASINING TIKLANISH VA TARAQQIYOT JAMG'ARMASI FAOLIYATINI TASHKIL QILISH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING QARORI 26.04.2006 PQ-335 "O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI DAVLAT MULKI QO'MITASI FAOLIYATINI TAKOMILLASHTIRISHGA DOIR CHORA-TADBIRLAR TO'G'RISIDA"
- O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING QARORI 21.04.2006 PQ-331 "MOLIYA-IQTISODIY, SOLIQ SOHASIDAGI JINOYATLARGA, JINOIY FAOLIYATDAN OLINGAN DAROMADLARNI LEGALLASHTIRISHGA QARSHI KURASHISHNI KUCHAYTIRISH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni 05.01.2006 yildagi PF-3706-son "YIRIK SANOAT KORXONALARI BILAN KASANACHILIKNI RIVOJLANTIRISH ASOSIDAGI ISHLAB CHIQARISH VA XIZMATLAR O'RTASIDA KOOPERATSIYANI KENGAYTIRISHNI RAG'BATLANTIRISH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING QARORI 11.02.2005 PQ-5 "KOMMUNAL XIZMATLAR TARIFLARINING ASOSSIZ RAVISHDA O'SIB KETISHIGA YO'L QO'YMASLIK HAMDA ULAR UCHUN O'Z VAQTIDA VA TO'LIQ HISOB-KITOB QILINISHI UCHUN ISTE'MOLCHILARNING MAS'ULIYATINI OSHIRISH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori 18.04.2005 yildagi PQ-58-son "O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI TEMIR YO'L TRANSPORTIDA YO'LOVCHILAR, BAGAJ VA YUK BAGAJ TASHISH QOIDALARINI TASDIQLASH TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni 23.09.2005 yildagi PF-3662-son "AHOLINI IJTIMOIY MUHOFAZA QILISH VA KOMMUNAL XIZMAT KO'RSATISH KORXONALARINI QO'LLAB-QUVVATLASH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni 26.02.2003 yildagi PF-3214-son "SOG'LIQNI SAQLASH TIZIMINI YANADA ISLOH QILISH CHORA-TADBIRLARI TO'G'RISIDA"
- O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni 26.03.1996 yildagi PF-1414-son "O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI DAVLAT MULKI QO'MITASI HUZURIDA QIMMATLI QOG'OZLAR BOZORI ISHLASHINI MUVOFIQLASHTIRISH VA NAZORAT QILISH MARKAZINI TASHKIL ETISH TO'G'RISIDA"
- O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTININGFARMONI 05.01.1995 PF-1030 "XUSUSIY TADBIRKORLIKDA TASHABBUS KO'RSATISH VA UNI RAG'BATLANTIRISH TO'G'RISIDA"

- Постановление Президента Республики Узбекистан №ПП-3947 от 20.09.2018 «ОБ ОБРАЗОВАНИИ МЕЖВЕДОМСТВЕННОЙ КОМИССИИ ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ ЛЕГАЛИЗАЦИИ ДОХОДОВ, ПОЛУЧЕННЫХ ОТ ПРЕСТУПНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ, ФИНАНСИРОВАНИЮ ТЕРРОРИЗМА И ФИНАНСИРОВАНИЮ РАСПРОСТРАНЕНИЯ ОРУЖИЯ МАССОВОГО УНИЧТОЖЕНИЯ»
- Постановление Президента Республики Узбекистан №ПП-3928 от 04.09.2018 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО ПОВЫШЕНИЮ ЭФФЕКТИВНОСТИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ПРОИЗВОДСТВЕННЫХ ПЛОЩАДЕЙ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 16.06.2017г. № 3067 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ СОВЕРШЕНСТВОВАНИЮ ПРОЦЕДУР РЕАЛИЗАЦИИ ОБЪЕКТОВ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СОБСТВЕННОСТИ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 20.04.2017 г. № УП-5022 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ РАСШИРЕНИЮ МЕХАНИЗМОВ ПОДДЕРЖКИ ЭКОНОМИЧЕСКИ НЕСОСТОЯТЕЛЬНЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ, А ТАКЖЕ СТИМУЛИРОВАНИЮ ОРГАНИЗАЦИИ НОВЫХ ПРОИЗВОДСТВЕННЫХ МОЩНОСТЕЙ НА БАЗЕ ОБЪЕКТОВ НЕДВИЖИМОСТИ КОММЕРЧЕСКИХ БАНКОВ "
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 21.12.2015 г. № ПП-2454 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО ПРИВЛЕЧЕНИЮ ИНОСТРАННЫХ ИНВЕСТОРОВ В АКЦИОНЕРНЫЕ ОБЩЕСТВА"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 24.04.2015 г. № УП-4720 "О МЕРАХ ПО ВНЕДРЕНИЮ СОВРЕМЕННЫХ МЕТОДОВ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛЕНИЯ В АКЦИОНЕРНЫХ ОБЩЕСТВАХ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 03.07.2014 г. № ПП-2200 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО РЕАЛИЗАЦИИ ОБЪЕКТОВ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СОБСТВЕННОСТИ СУБЪЕКТОВ МАЛОГО БИЗНЕСА И ЧАСТНОГО ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 13.11.2012 йилдаги ПФ-4483 "ОБ ОБРАЗОВАНИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО КОМИТЕТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ПО ПРИВАТИЗАЦИИ, ДЕМОНОПОЛИЗАЦИИ И РАЗВИТИЮ КОНКУРЕНЦИИ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 18.07.2012 ПФ-4455 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ КАРДИНАЛЬНОМУ УЛУЧШЕНИЮ ДЕЛОВОЙ СРЕДЫ И ПРЕДОСТАВЛЕНИЮ БОЛЬШЕЙ СВОБОДЫ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВУ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 25.04.2012 г. № ПП-1743 "О ПРОГРАММЕ ПРИВАТИЗАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО ИМУЩЕСТВА НА 2012-2013 ГОДЫ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 25.08.2011 г. № ПП-1604 "О МЕРАХ ПО УСТРАНЕНИЮ БЮРОКРАТИЧЕСКИХ БАРЬЕРОВ И ДАЛЬНЕЙШЕМУ ПОВЫШЕНИЮ СВОБОДЫ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 01.08.2011 г. № ПП-1591 "ОБ УТВЕРЖДЕНИИ МЕЖДУНАРОДНОГО ДОГОВОРА"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 26.11.2010 г. № ПП-1438 "О ПРИОРИТЕТНЫХ НАПРАВЛЕНИЯХ ДАЛЬНЕЙШЕГО РЕФОРМИРОВАНИЯ И ПОВЫШЕНИЯ УСТОЙЧИВОСТИ ФИНАНСОВО-БАНКОВСКОЙ СИСТЕМЫ РЕСПУБЛИКИ В 2011-2015 ГОДАХ И ДОСТИЖЕНИЯ ВЫСОКИХ МЕЖДУНАРОДНЫХ РЕЙТИНГОВЫХ ПОКАЗАТЕЛЕЙ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 19.04.2010 г. № ПП-1325 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО СТИМУЛИРОВАНИЮ РАЗВИТИЯ СИСТЕМЫ РАСЧЕТОВ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ БАНКОВСКИХ ПЛАСТИКОВЫХ КАРТОЧЕК"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 02.03.2010 г. № ПП-1293 "ОБ ОРГАНИЗАЦИИ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ГОСУДАРСТВЕННОГО КОМИТЕТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ПО ДЕМОНОПОЛИЗАЦИИ И РАЗВИТИЮ КОНКУРЕНЦИИ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 01.12.2009 г. № ПП-1236 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО УГЛУБЛЕНИЮ ЛОКАЛИЗАЦИИ ПРОИЗВОДСТВА ГОТОВОЙ ПРОДУКЦИИ, КОМПЛЕКТУЮЩИХ ИЗДЕЛИЙ И МАТЕРИАЛОВ НА ОСНОВЕ ПРОМЫШЛЕННОЙ КООПЕРАЦИИ"
- Распоряжение Президента Республики Узбекистан от 19.11.2008 г. № Р-4010 "ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОРЯДКА РЕАЛИЗАЦИИ КОММЕРЧЕСКИМ БАНКАМ ЭКОНОМИЧЕСКИ НЕСОСТОЯТЕЛЬНЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 18.11.2008 ПФ-4053 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ ПОВЫШЕНИЮ ФИНАНСОВОЙ УСТОЙЧИВОСТИ ПРЕДПРИЯТИЙ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРА ЭКОНОМИКИ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 30.07.2008 г. № ПП-930 "О СОЗДАНИИ ИНСТИТУТА СОЦИАЛЬНЫХ ИССЛЕДОВАНИЙ ПРИ КАБИНЕТЕ МИНИСТРОВ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 30.07.2008 г. № ПП-928 "О ПРЕОБРАЗОВАНИИ ЦЕНТРА СОЦИАЛЬНО-ЭКОНОМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ В ИНСТИТУТ ПРОГНОЗИРОВАНИЯ И МАКРОЭКОНОМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 24.07.2008 г. № ПП-927 "О МЕРАХ ПО СОВЕРШЕНСТВОВАНИЮ ПРОЦЕССА ПРИВЛЕЧЕНИЯ И ОСВОЕНИЯ ИНОСТРАННЫХ ИНВЕСТИЦИЙ И КРЕДИТОВ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 20.05.2008 г. № ПП-870 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕЙ МОДЕРНИЗАЦИИ И ТЕХНИЧЕСКОМУ ПЕРЕВООРУЖЕНИЮ ОАО «БУХОРОТЕКС»"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 24.04.2008 г. № ПП-843 "О ДАЛЬНЕЙШЕМ СОВЕРШЕНСТВОВАНИИ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ОЦЕНОЧНЫХ ОРГАНИЗАЦИЙ И ПОВЫШЕНИИ ИХ ОТВЕТСТВЕННОСТИ ЗА КАЧЕСТВО ОКАЗЫВАЕМЫХ УСЛУГ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 18.02.2008 № ПП-798 "О МЕРАХ ПО МОДЕРНИЗАЦИИ И ТЕХНИЧЕСКОМУ ПЕРЕВООРУЖЕНИЮ ОАО «БУХОРОТЕКС»"
- Постановление Правления Центрального банка Республики Узбекистан зарегистрировано 12.10.2007 г., рег. номер 1727 "ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О ПОРЯДКЕ ФИНАНСИРОВАНИЯ И КРЕДИТОВАНИЯ СТРОИТЕЛЬСТВА И РЕКОНСТРУКЦИИ ЖИЛЬЯ ДЛЯ ШИРОКИХ СЛОЕВ НАСЕЛЕНИЯ, В ТОМ ЧИСЛЕ МОЛОДЫХ СЕМЕЙ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 20.07.2007 № ПП-672 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ УГЛУБЛЕНИЮ ПРОЦЕССОВ ПРИВАТИЗАЦИИ И АКТИВНОМУ ПРИВЛЕЧЕНИЮ ИНОСТРАННЫХ ИНВЕСТИЦИЙ В 2007-2010 ГОДАХ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 20.07.2007 № ПФ-3897 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО УГЛУБЛЕНИЮ ПРОЦЕССОВ ПРИВАТИЗАЦИИ ПРЕДПРИЯТИЙ СТРАТЕГИЧЕСКИХ ОТРАСЛЕЙ ЭКОНОМИКИ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 27.09.2006 ПП-475 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ РАЗВИТИЮ РЫНКА ЦЕННЫХ БУМАГ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 24.07.2006 № ПП-424 "ОБ УТВЕРЖДЕНИИ СОСТАВОВ СОВЕТОВ ОТДЕЛЬНЫХ КРУПНЫХ АКЦИОНЕРНЫХ КОМПАНИЙ С ГОСУДАРСТВЕННЫМИ АКТИВАМИ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 07.07.2006 № ПП-404 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОДДЕРЖКИ ИНСТИТУТОВ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 16.05.2006 № ПП-350 "О МЕРАХ ПО ОРГАНИЗАЦИИ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ФОНДА РЕКОНСТРУКЦИИ И РАЗВИТИЯ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН"
- Постановление Президента Республики от Узбекистан 26.04.2006 № ПП-335 "О МЕРАХ ПО СОВЕРШЕНСТВОВАНИЮ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ГОСКОМИМУЩЕСТВА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН"
- Постановление Президента Республики от Узбекистан 21.04.2006 № ПП-331 "О МЕРАХ ПО УСИЛЕНИЮ БОРЬБЫ С ПРЕСТУПЛЕНИЯМИ В ФИНАНСОВО-ЭКОНОМИЧЕСКОЙ, НАЛОГОВОЙ СФЕРЕ, С ЛЕГАЛИЗАЦИЕЙ ПРЕСТУПНЫХ ДОХОДОВ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 05.01.2006 г. № УП-3706 "О МЕРАХ ПО СТИМУЛИРОВАНИЮ РАСШИРЕНИЯ КООПЕРАЦИИ МЕЖДУ КРУПНЫМИ ПРОМЫШЛЕННЫМИ ПРЕДПРИЯТИЯМИ И ПРОИЗВОДСТВОМ УСЛУГ НА БАЗЕ РАЗВИТИЯ НАДОМНОГО ТРУДА"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 23.09.2005 № ПФ-3662 "О МЕРАХ ПО СОЦИАЛЬНОЙ ЗАЩИТЕ НАСЕЛЕНИЯ И ПОДДЕРЖКЕ ПРЕДПРИЯТИЙ КОММУНАЛЬНОГО ОБСЛУЖИВАНИЯ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 11.02.2005 № ПП-5 "О МЕРАХ ПО НЕДОПУЩЕНИЮ НЕОБОСНОВАННОГО РОСТА ТАРИФОВ И ПОВЫШЕНИЮ ОТВЕТСТВЕННОСТИ ПОТРЕБИТЕЛЕЙ ЗА СВОЕВРЕМЕННЫЕ И ПОЛНЫЕ РАСЧЕТЫ ЗА КОММУНАЛЬНЫЕ УСЛУГИ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 26.02.2003 ПФ-3214 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ РЕФОРМИРОВАНИЮ СИСТЕМЫ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 31.10.2000 № ПФ-2741 "«О ПРЕОБРАЗОВАНИИ ГОСУДАРСТВЕННО-КООПЕРАТИВНОГО КОМИТЕТА «УЗСЕЛЬХОЗСНАБРЕМОНТ» В АССОЦИАЦИЮ «УЗАГРОМАШСЕРВИС»"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 26.03.1996 № ПФ-1414 "ОБ ОБРАЗОВАНИИ ЦЕНТРА ПО КООРДИНАЦИИ И КОНТРОЛЮ ЗА ФУНКЦИОНИРОВАНИЕМ РЫНКА ЦЕННЫХ БУМАГ ПРИ ГОСКОМИМУЩЕСТВЕ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 05.01.1995 № ПФ-1030 "ОБ ИНИЦИИРОВАНИИ И СТИМУЛИРОВАНИИ ЧАСТНОГО ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА"